Reklamní sdělení
Mít své vlastní webové stránky nebylo nikdy jednodušší. S PageRide je můžete mít i Vy. Založte si je ještě dnes.
Poznejte výhody balíčku služeb Premium! Aktivujte si jej na 30 dnů ZDARMA. Návod jak na to, najdete zde.

Cvičením proti bolesti

Bolest je řeč těla jak se snaží upozornit, abychom s ním něco dělali. Ať už bolest přišla náhle, nebo pozvolna, příčina je táž – opakování. Opakované polohy (psaní na počítači nebo běh) a neměnné polohy (sezení nebo stání), nikoli stárnutí či svalové napětí.

fascie

 

Součástí lidského těla jsou fascie tvořené pojivovou tkání, která obaluje a chrání všechny orgány, včetně svalů, kostí, nervů a vnitřních orgánů. Tvoří trojrozměrnou sítˇ, která jednolitě spojuje všechno od hlavy až k patě, od kůže po kosti. Vědci nacházejí důkazy,  že systém pojivové tkáně je inteligentní a adaptabilní. Systém pojivové tkáně je nositelem architektonické stability těla, nikoli svaly a kosti. Pojivo se neustále přizpůsobuje pohybům a polohám, aby mohlo být oporou kloubům, kostem a vnitřním orgánům. Tuto funkci může vykonávat pouze tehdy, obsahuje-li dostatek tekutin. Opakované činnosti vedou k dehydrataci pojiva, způsobené nadměrným tlakem, tahem a třením. Dehydratace vede k oslabení podpůrné funkce pojivové tkáně, což zapřičiňuje napětí ve svalech či natažení svalů. Možná to vypadá zvláštně, ale k dehydrataci organismu vedou aktivita i nečinnost. Sedíme- li bez přestání celé hodiny za psacím stolem, vlastní váha těla stlačuje a dehydratuje hýždě a stehna a sed natahuje a dehydruje tkáně v celé horní polovině těla od hlavy až po kostrč. Jestliže pravidelně běháme, opakovaný pohyb  stlačuje klouby, zvyšuje v nich tření a natahuje šlachy, vazy a fascie. Mechanismus vedoucí dehydrataci se může lišit, ale v obou případech vazivo ztrácí nezbytnou tekutinu. Skutečnost je prostě taková, že sám život dehydratuje…  :) .

Pravidelné desetiminutové cvičení na rehabilitačním válci pomáhá obnovovat hydrataci pojivové tkáně a rovnováhy nervového systému.

foam roller

http://www.fitkondice.cz/