4 CVIKY NA UVOLNĚNÍ ZATUHLÉHO RAMENE

shoulder-stiffness

Pokud vás trápí omezený rosah v rameni, kromě pravidelných masáží pomáhají také tyto cviky. Budete potřebovat malý balon – Overball – , válečky Fitball roller ( nebo tenisové míčky) a dbejte prosím na to, abyste cviky prováděli pomalu, v terapeutickém rozsahu, který nepřekračujte. Pokud zjistíte, že zadržujete dech nebo napínáte jiné části těla, polevte.

1.Uvolnění  hrudníku

Položte overball těsně pod klíční kost na jedné straně hrudníku. Uvolněte hlavu tak, abyste se cítili pohodlně, nebylo nikde napětí.Zdvihejte trup ze strany na stranu, pomalu ved´te míč přes prsní tkáně. Pauza a prodýchávejte místo, ve kterém cítíte napětí.

shoulder1

2. Uvolnění zadní části ramene 
Umístěte overball podél vnějšího okraje  lopatky, v přechodu paže a trupu. Podložte hlavu rukou nebo polštářem. Zvedejte tělo mírně ze strany na stranu, abyste  masírovali svaly , které se dotýkají overballu. Opakujte na druhé straně.

shoulder2

3. Rolování zadní vrchní části páteře
Posuňte jeden nebo dva válečky – Fitball roller-nebo dva tenisové míčky v ponožce, pod záda, takže válečky či míčky  leží na obou stranách vaší páteře. Masírujte si  záda  velmi malými pohyby nahoru a dolů. Držte hlavu a krk uvolněný, jak budete pohybovat, abyste se vyhnuli hyperextenzi (přetížení) krku. Můžete se mírně pohybovat nahoru a dolů nebo jen zůstávat na problematickém místě.

shoulder3

4. Horní část zad

Umístěte overball mezi vaší páteř a vnitřní hranu lopatky. Pomalu pohybujte tělem, abyste našli oblast zatuhnutí. Pak zůstante na tomto místě, sevřete ruce v mírném objetí a pomalu kružte lokty. Nepokládejte balon přímo na páteř, ujistěte se, že se balon dotýká svalů podél páteře. 

shoulder4